Ku dhaji bogga
U doodayaasha farshaxanka ee lagu soo ururiyey xarun dawladeed ee Maalgalinta Farshaxanka Farshaxanka ee 2017, oo ay abaabusho Muwaadiniinta Minnesota Citizens for Arts. | credit credit: Scott Streble ee Minnesota Citizens for Arts

Golaha Degaannada Gobolka

Machadka McKnight Fund wuxuu maalgaliyaa 11-da gobol ee gobolka ee gobolada farshaxanka (RACs), oo uu aasaasay Minnesota Legislature sannadkii 1977 si loo dhiirrigeliyo farshaxanka deegaanka iyo dhaqdhaqaaqa dhaqameed ee gobolka oo dhan. Laga soo bilaabo 2010, RACs waxay ku amartay dhammaan miisaaniyadda McKnight si ay u taageeraan farshaxanada shaqsiyadeed iyo dhaqdhaqaaqyada farshaxanka.

orthwest Minnesota Arts Council Logo

Gobolka 1: Northwest Minnesota Arts Arts
Warren, MN (218) 745-9111
Degmooyinka ayaa u adeega: Kittson, Marshall, Norman, Pennington, Polk, Red Lake, iyo Roseau

2 Region 2 arts council logo

Gobolka 2aad: Gobolka 2 Golaha Farshaxanka
Bemidji, MN (218) 751-5447
Degmooyinka ayaa u adeega: Beltrami, Clearwater, Hubbard, Lake of the Woods, iyo Mahnomen

Arrowhead Regional Arts Council Logo

Gobolka 3: Aqoonta Goobta Goobta Goboleedka
Duluth, MN (800) 569-8134
Goobaha loo adeego: Aitki, Carlton, Cook, Itasca, Koochiching, Lake, iyo St. Louis

Lake Region Arts Council Logo

Gobalka 4: Golaha Dhaqanka Gobolka ee Lake
Fergus Falls, MN (800) 262-2787
Goobaha loo adeego: Becker, Clay, Douglas, Grant, Otter Tail, Pope, Stevens, Traverse, iyo Wilkin

Five Wings Arts Council Logo

Gobolka 5: Shan Shan Galmada Farshaxanka
Jajabka, MN (218) 894-5485
Degmooyinka ayaa loo adeegaa: Cass, Crow Wing, Morrison, Todd, iyo Wadena

Southwest MN Arts Council Logo

Gobolka 6E / SW / 8: Golaha Koonfur Galbeedka Minnesota
Marshall, MN (800) 622-5284
Meelaha loo yaqaan "Big Stone", Cottonwood, Chippewa, Jackson, Kandiyohi, Lac Qui Parle, Lincoln, Lyon, McLeod, Meeker, Murray, Nobles, Pipestone, Redwood, Renville, Rock, Swift, iyo Yellow Medicine

East Central Arts Council Logo

Gobolka 7E: Golaha Dhaqanka ee Bariga Dhexe
Braham, MN (320) 396-2337
Degmooyinka ayaa loo adeegaa: Chisago, Isanti, Kanabec, Mille Lacs, iyo Pine

Central MN Arts Board Logo

Gobolka 7W: Guddiga Farshaxanka ee Minnesota
Foley, MN (320) 968-4290
Degmooyinka ayaa loo adeegaa: Benton, Sherburne, Stearns, iyo Wright

prairie lakes logo

Gobolka 9: Golaha Deegaanka Prairie Lakes
Waseca, MN (800) 298-1254
Goobaha loo adeego: Blue Earth, Brown, Faribault, Le Sueur, Martin, Nicollet, Sibley, Waseca, iyo Watonwan

Southeastern Minnesota Arts Council Logo

Gobolka 10: Golaha Waxbarashada Koonfuurta Minnesota
Rochester, MN (507) 281-4848
Gobollada waxaa loo adeegaa: Dodge, Fillmore, Freeborn, Shilling, Houston, Beerka, Olmsted, Rice, Steele, Wabasha, iyo Winona

Metro regional arts council logo

Gobolka 11: Golaha Dhaqanka Gobolka caasimadda
St. Paul, MN (651) 645-0402
Degmooyinka ayaa loo adeegaa: Anoka, Carver, Dakota, Hennepin suburban, Ramsey, Waqooyi Galbeed, iyo Washington

˜اَف صَومالي
English Deutsch Français العربية 简体中文 ພາສາລາວ Tiếng Việt हिन्दी 한국어 ភាសាខ្មែរ Tagalog Español de Perú Español de México كِسوَهِل Hmoob አማርኛ ˜اَف صَومالي