Ku dhaji bogga
4 min akhris

2019 Warbxinta abaalmarinta abaalmarinta Artist Artist

Ururadayada lamaanaheena waxay ku dhawaaqayaan 2019 McKnight Artist Fellowship Fellowship ee ku yaala saldhigyo bilawga April. Waxaan halkan kuugu soo direynaa wax yar ka dib marka ay diyaar noqdaan. Kadib, ka dib markaan ku guuleysto ka dib dhammaan kuwa ku guuleysta, waa la cusbooneysiin doonaa liistada dadka hadda jira.

ACF Logo

2019 Mcknight Composer Fellows iyo McKnight Booqashooyinka Soo-booqashada La soo bandhigay

Abaalmarinta Abaalmarinta (Fartows of Compuner): Aleksandr Brusentsev, James G. Everest, Asuka Kakitani, Stefon Bionik Taylor

Abaalmarinta Abaalmarinta (Booqashada Booqashada): Sergio Barer iyo Danny Clay

The Cowless Center Logo

2019 McKnight Fellowships for Choreographers

Abaalmarinta Abaalmarinta: Paula Mann, Ashwini Ramaswamy, iyo Deborah Jinza Thayer

2019 McKnight Fellowships for Dancers

Abaalmarinta Abaalmarinta: Erin Thompson, Joseph "MN Joe" Tran, iyo Elayna Waxse

Film North logo

Ku dhawaaqida Farshaxanada Farshaxanka Warbaahinta ee McKnight ee 2019

Abaalmarinta Abaalmarinta: Shelli Ainsworth, Peter Bonde Becker Nelson, Maya Washington, iyo Jake Yuzna

Highpoint Center for Printmaking Logo

2019 McKnight Daabacaadda Dajinta

Abaalmarinta Abaalmarinta: Justin Quinn iyo Jenny Schmid

The Loft Logo

Xarunta Qoraallada Loft Waxay Soo Bandhigi Doontaa Qodobka 2019 McKnight Artist Fellowship for Writers

Abaalmarinta Abaalmarinta: Alison Behnke, John Jodzio, Bronson Lemer, Emily Strasser, iyo Troy Wilderson

Macphail Center For Music Logo

MacPhail Center for Music Awards Abaalmarinta $ 25,000 ee McKnight Musician ee Shirkadaha Minnesota Artists

Abaalmarinta Abaalmarinta: Sedra Bistodeau, Gao Hong, Maria Isa, iyo Will Johnson

MCAD Logo

2019 McKnight Muuqaal sawirqaade ah oo sawir leh

Award Winners: Leslie Barlow, Mary Griep, Alexa Horochowski, Joe Sinness, Melvin R. Smith, iyo Tetsuya Yamada

Northern Clay Center Logo

Ku dhawaaqayaasha Abaalmarinta Farshaxanka Farshaxanka 2019 ee McKnight iyo Deganaanshaha Abaalmarinta Farshaxanka Ceramic.

Ku guuleystayaasha abaalmarinta: Kelly Connole iyo Guillermo Guardia

Degenaanshaha Fannaaniinta Ceramic Ku guuleystayaasha: Pattie Chalmers, Rebecca Chappell, Jin Cho, Marcelino Puig Pastrana

Playwrights Center

Faafaahinta 2019-20 McKnight Fellows ee Playwriting

Abaalmarinta Abaalmarinta: Stacey Rose iyo W. David Hancock

Ogeysiiskayaga 2019-20 McKnight Tartanka Farshaxanka

Abaalmarinta Abaalmarinta: Sun Mee Chomet, Jim Lichtscheidl, iyo Kate Sutton-Johnson

Mawduuca: Farshaxanka, Macaamiisha Xayeysiinta ee McKnight

July 2019

˜اَف صَومالي
English Deutsch Français العربية 简体中文 ພາສາລາວ Tiếng Việt हिन्दी 한국어 ភាសាខ្មែរ Tagalog Español de Perú Español de México Hmoob አማርኛ ˜اَف صَومالي