Hla mus rau cov ntsiab lus
4 min nyeem

2019 Artist Fellowship Award Kev Tshaj Tawm

Peb cov koomhaum sib koom tshaj tawm rau 2019 McKnight Artist Fellowship winners ntawm lub hauv paus pib ntawm lub Plaub Hlis. Peb xa cov ntawv no tuaj sai tom qab lawv tuaj yeem ua haujlwm. Tom qab ntawd, tom qab tag nrho cov neeg yeej tau tshaj tawm, peb yuav hloov kho daim ntawv teev npe ntawm cov neeg ua hauj lwm tam sim no.

ACF Logo

2019 McKnight Composer Fellows thiab McKnight Visiting Composers Tshaj tawm

Cov Txais Cov Kev Lom Zem (Composer Fellows): Aleksandr Brusentsev, James G. Everest, Asuka Kakitani, Stefon Bionik Taylor

Cov Puavpheej Cov Ncig Ua Si (Mus Tshaj Tawm Mus): Sergio Barer thiab Danny Clay

The Cowless Center Logo

2019 McKnight Kev Tuaj Koom rau Choreographers

Puav Pheej Kev Ntseeg: Paula Mann, Ashwini Ramaswamy, thiab Deborah Jinza Thayer

2019 McKnight Kev Tuaj Koom rau Dancers

Cov Tub Ntxhais Khiav Tug: Erin Thompson, Yauxej "MN Joe" Tran, thiab Elayna Waxse

Film North logo

Tshaj Tawm Tawm 2019 McKnight Media Artist Fellows

Cov Tub Kev Sib Tw: Shelli Ainsworth, Peter Bonde Becker Nelson, Maya Washington, thiab Jake Yuzna

Highpoint Center for Printmaking Logo

2019 McKnight Printmaking Fellows

Puav Pheej Kev Ntseeg: Justin Quinn thiab Jenny Schmid

The Loft Logo

Lub Loft Literary Center tshaj tawm cov neeg tau txais ntawm 2019 McKnight Artist Fellowship rau Cov Neeg Sau Ntawv

Puav Pheej Kev Ntseeg: Alison Behnke, John Jodzio, Bronson Lemer, Emily Strasser, thiab Troy Wilderson

MCAD Logo

2019 McKnight Visual Artist Sib Koom Siab

Cov Tub Kev Sib Tw: Leslie Barlow, Mary Griep, Alexa Horochowski, Joe Sinness, Melvin R. Smith, thiab Tetsuya Yamada

Northern Clay Center Logo

Tshaj tawm Cov Neeg Tau Txais Kev Pabcuam 2019 McKnight Artist Sib Raug Zoo thiab Chaw Nyob rau Ceramic Artists Award

Cov Neeg Muaj Peev Xwm: Kelly Connole thiab Guillermo Guardia

Chaw Nyob rau Cov Kws Tshawb Fawb Rau Ceramic: Pattie Chalmers, Rebecca Chappell, Jin Cho, Marcelino Puig Pastrana

Playwrights Center

Tshaj tawm 2019-20 McKnight Fellows hauv Playwriting

Puav Pheej Kev Ntseeg: Stacey Rose thiab W. David Hancock

Tshaj tawm peb tus 2019-20 McKnight Theatre Artist Fellows

Cov neeg muaj npe yeej: Sun Mee Chomet, Jim Lichtscheidl, thiab Kate Sutton-Johnson

Ntsiab lus: Kos duab, Lub McKnight Artist Siv

Lub Xya Hli 2019

Hmoob
English ˜اَف صَومالي Deutsch Français العربية 简体中文 ພາສາລາວ Tiếng Việt हिन्दी 한국어 ភាសាខ្មែរ Tagalog Español de Perú Español de México አማርኛ Hmoob